2 - 1
47% home win
27% draw
25% away win
Head-to-head before 2017/11/29
6KF Bylis Ballsh
2draws
6Luftëtari Gjirokastër
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ KF Bylis Ballsh | ⌀ Luftëtari Gjirokastër | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 14 | 6 | 2 | 6 | 27:19 | 1291 | 1205 | -1 | -20 |
Kategoria Superiore![]() |
10 | 4 | 2 | 4 | 19:13 | 1296 | 1214 | -1 | -13 |
Albania Cup![]() |
4 | 2 | 0 | 2 | 8:6 | 1280 | 1181 | -2 | -7 |
Rating comparison
KF Bylis BallshLuftëtari Gjirokastër
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014/15 | 2014/10/22 | Albania Cup![]() |
KF Bylis Ballsh1253 → 1260 (+7) | 3 - 1 | Luftëtari Gjirokastër1157 → 1150 (-7) | 58 / 24 / 19 % |
| 2014/15 | 2014/10/01 | Albania Cup![]() |
Luftëtari Gjirokastër1146 → 1157 (+11) | 2 - 1 | KF Bylis Ballsh1264 → 1253 (-11) | 33 / 29 / 37 % |
| 2012/13 | 2013/03/30 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër1185 → 1187 (+2) | 1 - 1 | KF Bylis Ballsh1349 → 1347 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 2012/13 | 2012/11/07 | Albania Cup![]() |
KF Bylis Ballsh1302 → 1309 (+7) | 3 - 1 | Luftëtari Gjirokastër1206 → 1199 (-7) | 58 / 24 / 19 % |
| 2012/13 | 2012/10/24 | Albania Cup![]() |
Luftëtari Gjirokastër1215 → 1225 (+10) | 2 - 1 | KF Bylis Ballsh1299 → 1289 (-10) | 37 / 29 / 34 % |
| 2012/13 | 2012/10/20 | Kategoria Superiore![]() |
KF Bylis Ballsh1291 → 1299 (+8) | 2 - 0 | Luftëtari Gjirokastër1223 → 1215 (-8) | 54 / 25 / 21 % |
| 2001/02 | 2002/03/02 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1147 → 1158 (+11) | 2 - 1 | KF Bylis Ballsh1275 → 1264 (-11) | 33 / 29 / 38 % |
| 2001/02 | 2001/09/29 | Kategoria Superiore![]() |
KF Bylis Ballsh1298 → 1306 (+8) | 5 - 3 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1213 → 1205 (-8) | 56 / 24 / 19 % |
| 2000/01 | 2001/03/10 | Kategoria Superiore![]() |
KF Bylis Ballsh1312 → 1322 (+10) | 4 - 1 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1257 → 1247 (-10) | 53 / 26 / 22 % |
| 2000/01 | 2000/10/14 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1255 → 1264 (+9) | 1 - 0 | KF Bylis Ballsh1317 → 1308 (-9) | 39 / 29 / 32 % |
| 1999/00 | 2000/04/22 | Kategoria Superiore![]() |
KF Bylis Ballsh1302 → 1298 (-4) | 1 - 1 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1243 → 1247 (+4) | 53 / 25 / 21 % |
| 1999/00 | 1999/11/24 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1236 → 1251 (+15) | 2 - 0 | KF Bylis Ballsh1330 → 1315 (-15) | 36 / 29 / 35 % |
| 1997/98 | 1998/04/18 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1197 → 1206 (+9) | 1 - 0 | KF Bylis Ballsh (as KS Ballshi)1254 → 1245 (-9) | 40 / 29 / 31 % |
| 1997/98 | 1997/11/08 | Kategoria Superiore![]() |
KF Bylis Ballsh (as KS Ballshi)1233 → 1244 (+11) | 5 - 1 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1186 → 1175 (-11) | 52 / 26 / 22 % |
