2 - 3
42% home win
29% draw
30% away win
Head-to-head before 2017/11/15
6Luftëtari Gjirokastër
3draws
9KF Teuta Durrës
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Luftëtari Gjirokastër | ⌀ KF Teuta Durrës | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 18 | 6 | 3 | 9 | 16:26 | 1215 | 1331 | +1 | +25 |
Kategoria Superiore![]() |
18 | 6 | 3 | 9 | 16:26 | 1215 | 1331 | +1 | +25 |
Rating comparison
Luftëtari GjirokastërKF Teuta Durrës
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017/18 | 2017/09/09 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1344 → 1349 (+5) | 2 - 1 | Luftëtari Gjirokastër1255 → 1250 (-5) | 57 / 24 / 19 % |
| 2016/17 | 2017/05/15 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër1246 → 1246 (0) | 1 - 1 | KF Teuta Durrës1345 → 1345 (0) | 35 / 29 / 35 % |
| 2016/17 | 2017/03/12 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1376 → 1360 (-16) | 0 - 1 | Luftëtari Gjirokastër1223 → 1239 (+16) | 64 / 21 / 15 % |
| 2016/17 | 2016/12/14 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër1185 → 1197 (+12) | 1 - 0 | KF Teuta Durrës1341 → 1329 (-12) | 30 / 29 / 41 % |
| 2016/17 | 2016/10/17 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1365 → 1369 (+4) | 2 - 0 | Luftëtari Gjirokastër1141 → 1137 (-4) | 71 / 18 / 11 % |
| 2012/13 | 2013/02/16 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1319 → 1325 (+6) | 2 - 0 | Luftëtari Gjirokastër1185 → 1179 (-6) | 62 / 22 / 16 % |
| 2012/13 | 2012/09/02 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër1214 → 1233 (+19) | 4 - 1 | KF Teuta Durrës1348 → 1329 (-19) | 32 / 29 / 39 % |
| 2006/07 | 2007/03/10 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1369 → 1375 (+6) | 3 - 0 | Luftëtari Gjirokastër1208 → 1202 (-6) | 65 / 21 / 14 % |
| 2006/07 | 2006/12/17 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër1229 → 1240 (+11) | 2 - 1 | KF Teuta Durrës1380 → 1369 (-11) | 30 / 29 / 41 % |
| 2006/07 | 2006/09/30 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1357 → 1351 (-6) | 1 - 1 | Luftëtari Gjirokastër1221 → 1227 (+6) | 62 / 22 / 16 % |
| 2001/02 | 2002/04/06 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1161 → 1173 (+12) | 1 - 0 | KF Teuta Durrës1341 → 1329 (-12) | 28 / 28 / 44 % |
| 2001/02 | 2001/10/27 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1323 → 1332 (+9) | 5 - 0 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1201 → 1192 (-9) | 61 / 23 / 17 % |
| 2000/01 | 2001/04/14 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1311 → 1317 (+6) | 1 - 0 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1257 → 1251 (-6) | 53 / 26 / 22 % |
| 2000/01 | 2000/11/11 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1279 → 1267 (-12) | 1 - 2 | KF Teuta Durrës1323 → 1335 (+12) | 41 / 29 / 30 % |
| 1999/00 | 2000/03/04 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1252 → 1251 (-1) | 0 - 0 | KF Teuta Durrës1317 → 1318 (+1) | 39 / 29 / 32 % |
| 1999/00 | 1999/10/03 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1244 → 1251 (+7) | 1 - 0 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1230 → 1223 (-7) | 48 / 27 / 25 % |
| 1997/98 | 1998/03/21 | Kategoria Superiore![]() |
Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1189 → 1203 (+14) | 2 - 0 | KF Teuta Durrës1274 → 1260 (-14) | 37 / 29 / 34 % |
| 1997/98 | 1997/11/01 | Kategoria Superiore![]() |
KF Teuta Durrës1274 → 1283 (+9) | 4 - 1 | Luftëtari Gjirokastër (as Shqiponja Gjirokastër)1186 → 1177 (-9) | 57 / 24 / 19 % |
