79% home win
14% draw
7% away win
Head-to-head before 1990/08/29
16RSC Anderlecht
16draws
8Sint-Truidense VV
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ RSC Anderlecht | ⌀ Sint-Truidense VV | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 40 | 16 | 16 | 8 | 81:45 | 1891 | 1656 | -3 | -132 |
Eerste Klasse A![]() |
40 | 16 | 16 | 8 | 81:45 | 1891 | 1656 | -3 | -132 |
Rating comparison
RSC AnderlechtSint-Truidense VV
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1989/90 | 1990/03/02 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht2006 → 2009 (+3) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1665 → 1662 (-3) | 80 / 14 / 6 % |
| 1989/90 | 1989/09/30 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1661 → 1653 (-8) | 0 - 4 | RSC Anderlecht1993 → 2001 (+8) | 16 / 22 / 62 % |
| 1988/89 | 1989/03/25 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1957 → 1949 (-8) | 2 - 2 | Sint-Truidense VV1679 → 1687 (+8) | 76 / 16 / 9 % |
| 1988/89 | 1988/09/24 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1692 → 1698 (+6) | 1 - 1 | RSC Anderlecht2011 → 2005 (-6) | 17 / 22 / 60 % |
| 1987/88 | 1988/04/16 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1653 → 1659 (+6) | 1 - 1 | RSC Anderlecht1976 → 1970 (-6) | 17 / 22 / 61 % |
| 1987/88 | 1987/10/24 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht2046 → 2027 (-19) | 0 - 1 | Sint-Truidense VV1655 → 1674 (+19) | 83 / 12 / 5 % |
| 1973/74 | 1974/02/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1581 → 1586 (+5) | 1 - 1 | RSC Anderlecht1867 → 1862 (-5) | 19 / 24 / 57 % |
| 1973/74 | 1973/09/23 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1820 → 1825 (+5) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1627 → 1622 (-5) | 68 / 19 / 13 % |
| 1972/73 | 1973/04/29 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1619 → 1632 (+13) | 3 - 2 | RSC Anderlecht1830 → 1817 (-13) | 25 / 27 / 48 % |
| 1972/73 | 1972/12/17 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1860 → 1852 (-8) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1583 → 1591 (+8) | 76 / 16 / 9 % |
| 1971/72 | 1972/05/07 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1902 → 1906 (+4) | 5 - 1 | Sint-Truidense VV1639 → 1635 (-4) | 75 / 16 / 9 % |
| 1971/72 | 1972/01/09 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1641 → 1634 (-7) | 1 - 2 | RSC Anderlecht1841 → 1848 (+7) | 26 / 28 / 46 % |
| 1970/71 | 1971/04/21 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1861 → 1854 (-7) | 2 - 2 | Sint-Truidense VV1633 → 1640 (+7) | 72 / 18 / 11 % |
| 1970/71 | 1970/10/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1630 → 1634 (+4) | 1 - 1 | RSC Anderlecht1886 → 1882 (-4) | 22 / 25 / 53 % |
| 1969/70 | 1970/01/11 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1674 → 1686 (+12) | 2 - 1 | RSC Anderlecht1854 → 1842 (-12) | 28 / 28 / 44 % |
| 1969/70 | 1969/09/20 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1832 → 1841 (+9) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1722 → 1713 (-9) | 59 / 23 / 18 % |
| 1968/69 | 1969/01/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1765 → 1766 (+1) | 2 - 2 | RSC Anderlecht1897 → 1896 (-1) | 32 / 29 / 39 % |
| 1968/69 | 1968/09/07 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1920 → 1914 (-6) | 2 - 2 | Sint-Truidense VV1756 → 1762 (+6) | 65 / 21 / 14 % |
| 1967/68 | 1968/01/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1699 → 1689 (-10) | 0 - 2 | RSC Anderlecht1916 → 1926 (+10) | 25 / 27 / 48 % |
| 1967/68 | 1967/09/10 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1935 → 1940 (+5) | 5 - 1 | Sint-Truidense VV1714 → 1709 (-5) | 71 / 18 / 11 % |
| 1966/67 | 1967/02/05 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1700 → 1714 (+14) | 1 - 0 | RSC Anderlecht1943 → 1929 (-14) | 23 / 26 / 51 % |
| 1966/67 | 1966/09/24 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1939 → 1932 (-7) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1729 → 1736 (+7) | 70 / 18 / 12 % |
| 1965/66 | 1966/01/30 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1981 → 1987 (+6) | 6 - 0 | Sint-Truidense VV1773 → 1767 (-6) | 70 / 19 / 12 % |
| 1965/66 | 1965/10/03 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1725 → 1745 (+20) | 2 - 0 | RSC Anderlecht1943 → 1923 (-20) | 25 / 27 / 48 % |
| 1964/65 | 1965/01/30 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1921 → 1913 (-8) | 2 - 2 | Sint-Truidense VV1681 → 1689 (+8) | 73 / 17 / 10 % |
| 1964/65 | 1964/09/27 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1644 → 1634 (-10) | 1 - 4 | RSC Anderlecht1900 → 1910 (+10) | 22 / 25 / 53 % |
| 1963/64 | 1964/03/08 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1661 → 1655 (-6) | 0 - 1 | RSC Anderlecht1892 → 1898 (+6) | 24 / 26 / 50 % |
| 1963/64 | 1963/10/06 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1841 → 1848 (+7) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1697 → 1690 (-7) | 63 / 21 / 15 % |
| 1962/63 | 1963/04/15 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1867 → 1851 (-16) | 1 - 2 | Sint-Truidense VV1703 → 1719 (+16) | 65 / 21 / 14 % |
| 1962/63 | 1962/11/25 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1684 → 1705 (+21) | 3 - 1 | RSC Anderlecht1934 → 1913 (-21) | 22 / 26 / 52 % |
| 1961/62 | 1962/05/06 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1679 → 1682 (+3) | 3 - 3 | RSC Anderlecht1895 → 1892 (-3) | 25 / 27 / 48 % |
| 1961/62 | 1961/12/17 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1892 → 1894 (+2) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1633 → 1631 (-2) | 74 / 16 / 9 % |
| 1960/61 | 1961/02/05 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1836 → 1839 (+3) | 1 - 0 | Sint-Truidense VV1618 → 1615 (-3) | 71 / 18 / 11 % |
| 1960/61 | 1960/10/09 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1582 → 1586 (+4) | 2 - 2 | RSC Anderlecht1826 → 1822 (-4) | 23 / 26 / 52 % |
| 1959/60 | 1960/05/01 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1608 → 1611 (+3) | 1 - 1 | RSC Anderlecht1818 → 1815 (-3) | 25 / 27 / 48 % |
| 1959/60 | 1959/12/13 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1788 → 1763 (-25) | 1 - 3 | Sint-Truidense VV1600 → 1625 (+25) | 68 / 19 / 13 % |
| 1958/59 | 1959/02/22 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1583 → 1587 (+4) | 0 - 0 | RSC Anderlecht1850 → 1846 (-4) | 21 / 25 / 54 % |
| 1958/59 | 1958/11/02 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1783 → 1789 (+6) | 7 - 1 | Sint-Truidense VV1570 → 1564 (-6) | 70 / 18 / 12 % |
| 1957/58 | 1958/01/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1539 → 1544 (+5) | 0 - 0 | RSC Anderlecht1809 → 1804 (-5) | 21 / 25 / 55 % |
| 1957/58 | 1957/09/08 | Eerste Klasse A![]() |
RSC Anderlecht1790 → 1792 (+2) | 1 - 0 | Sint-Truidense VV1551 → 1549 (-2) | 73 / 17 / 10 % |
