29% home win
29% draw
42% away win
Head-to-head before 2002/12/01
9Sint-Truidense VV
12draws
33Club Brugge KV
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Sint-Truidense VV | ⌀ Club Brugge KV | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 54 | 9 | 12 | 33 | 63:131 | 1668 | 1839 | -1 | -62 |
Eerste Klasse A![]() |
54 | 9 | 12 | 33 | 63:131 | 1668 | 1839 | -1 | -62 |
Rating comparison
Sint-Truidense VVClub Brugge KV
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2001/02 | 2002/04/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1718 → 1737 (+19) | 5 - 3 | Club Brugge KV1916 → 1897 (-19) | 26 / 28 / 46 % |
| 2001/02 | 2001/11/28 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV2003 → 2005 (+2) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1670 → 1668 (-2) | 80 / 14 / 7 % |
| 2000/01 | 2001/03/31 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1603 → 1599 (-4) | 1 - 2 | Club Brugge KV1929 → 1933 (+4) | 17 / 22 / 61 % |
| 2000/01 | 2000/10/22 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1953 → 1956 (+3) | 5 - 0 | Sint-Truidense VV1644 → 1641 (-3) | 78 / 15 / 7 % |
| 1999/00 | 2000/01/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1639 → 1633 (-6) | 0 - 1 | Club Brugge KV1876 → 1882 (+6) | 23 / 26 / 51 % |
| 1999/00 | 1999/08/08 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1897 → 1904 (+7) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1737 → 1730 (-7) | 65 / 21 / 15 % |
| 1998/99 | 1999/01/17 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1923 → 1926 (+3) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1694 → 1691 (-3) | 72 / 18 / 11 % |
| 1998/99 | 1998/09/02 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1663 → 1668 (+5) | 1 - 1 | Club Brugge KV1954 → 1949 (-5) | 19 / 24 / 57 % |
| 1997/98 | 1998/05/10 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1947 → 1951 (+4) | 6 - 0 | Sint-Truidense VV1661 → 1657 (-4) | 76 / 15 / 8 % |
| 1997/98 | 1997/12/20 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1714 → 1705 (-9) | 0 - 2 | Club Brugge KV1972 → 1981 (+9) | 21 / 25 / 53 % |
| 1996/97 | 1997/01/25 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1628 → 1642 (+14) | 2 - 1 | Club Brugge KV1895 → 1881 (-14) | 21 / 25 / 54 % |
| 1996/97 | 1996/08/18 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1961 → 1964 (+3) | 6 - 1 | Sint-Truidense VV1637 → 1634 (-3) | 79 / 14 / 7 % |
| 1995/96 | 1995/12/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1666 → 1657 (-9) | 2 - 4 | Club Brugge KV1917 → 1926 (+9) | 22 / 26 / 52 % |
| 1995/96 | 1995/08/11 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1940 → 1944 (+4) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1711 → 1707 (-4) | 72 / 18 / 11 % |
| 1994/95 | 1995/05/06 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1678 → 1672 (-6) | 0 - 1 | Club Brugge KV1937 → 1943 (+6) | 21 / 25 / 53 % |
| 1994/95 | 1994/12/10 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1938 → 1941 (+3) | 4 - 1 | Sint-Truidense VV1623 → 1620 (-3) | 78 / 14 / 7 % |
| 1990/91 | 1991/03/10 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1943 → 1946 (+3) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1649 → 1646 (-3) | 77 / 15 / 8 % |
| 1990/91 | 1990/09/22 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1672 → 1666 (-6) | 0 - 2 | Club Brugge KV1998 → 2004 (+6) | 17 / 22 / 61 % |
| 1989/90 | 1990/05/05 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1996 → 1999 (+3) | 3 - 0 | Sint-Truidense VV1673 → 1670 (-3) | 79 / 14 / 7 % |
| 1989/90 | 1989/12/09 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1649 → 1637 (-12) | 1 - 4 | Club Brugge KV1873 → 1885 (+12) | 24 / 27 / 49 % |
| 1988/89 | 1989/03/11 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1659 → 1684 (+25) | 5 - 1 | Club Brugge KV1887 → 1862 (-25) | 24 / 27 / 50 % |
| 1988/89 | 1988/09/18 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1963 → 1967 (+4) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1697 → 1693 (-4) | 75 / 16 / 9 % |
| 1987/88 | 1988/04/10 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1950 → 1952 (+2) | 2 - 1 | Sint-Truidense VV1655 → 1653 (-2) | 77 / 15 / 8 % |
| 1987/88 | 1987/10/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1640 → 1655 (+15) | 2 - 1 | Club Brugge KV1927 → 1912 (-15) | 19 / 24 / 57 % |
| 1973/74 | 1974/02/10 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1777 → 1784 (+7) | 7 - 1 | Sint-Truidense VV1586 → 1579 (-7) | 68 / 19 / 13 % |
| 1973/74 | 1973/09/29 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1622 → 1626 (+4) | 1 - 1 | Club Brugge KV1886 → 1882 (-4) | 21 / 25 / 54 % |
| 1972/73 | 1973/04/15 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1900 → 1902 (+2) | 4 - 3 | Sint-Truidense VV1621 → 1619 (-2) | 76 / 16 / 9 % |
| 1972/73 | 1972/12/10 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1589 → 1583 (-6) | 0 - 2 | Club Brugge KV1919 → 1925 (+6) | 16 / 22 / 62 % |
| 1971/72 | 1972/03/18 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1644 → 1648 (+4) | 1 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1912 → 1908 (-4) | 21 / 25 / 54 % |
| 1971/72 | 1971/11/14 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1921 → 1925 (+4) | 3 - 1 | Sint-Truidense VV1675 → 1671 (-4) | 73 / 17 / 10 % |
| 1970/71 | 1971/03/14 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1644 → 1639 (-5) | 1 - 2 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1942 → 1947 (+5) | 19 / 23 / 58 % |
| 1970/71 | 1970/10/25 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1886 → 1890 (+4) | 4 - 1 | Sint-Truidense VV1634 → 1630 (-4) | 74 / 17 / 10 % |
| 1969/70 | 1970/03/28 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1842 → 1848 (+6) | 5 - 0 | Sint-Truidense VV1630 → 1624 (-6) | 70 / 18 / 12 % |
| 1969/70 | 1969/11/11 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1666 → 1668 (+2) | 2 - 2 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1835 → 1833 (-2) | 29 / 29 / 43 % |
| 1968/69 | 1969/04/13 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1705 → 1706 (+1) | 1 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1823 → 1822 (-1) | 33 / 29 / 37 % |
| 1968/69 | 1968/11/24 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1846 → 1856 (+10) | 5 - 0 | Sint-Truidense VV1759 → 1749 (-10) | 57 / 24 / 19 % |
| 1967/68 | 1968/02/04 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1880 → 1873 (-7) | 0 - 0 | Sint-Truidense VV1689 → 1696 (+7) | 68 / 19 / 13 % |
| 1967/68 | 1967/09/17 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1709 → 1720 (+11) | 2 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1861 → 1850 (-11) | 30 / 29 / 41 % |
| 1966/67 | 1967/02/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1714 → 1714 (0) | 2 - 2 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1827 → 1827 (0) | 34 / 29 / 37 % |
| 1966/67 | 1966/10/02 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1765 → 1775 (+10) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1736 → 1726 (-10) | 50 / 27 / 24 % |
| 1965/66 | 1966/03/20 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1709 → 1717 (+8) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1750 → 1742 (-8) | 42 / 29 / 30 % |
| 1965/66 | 1965/12/12 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1794 → 1799 (+5) | 1 - 0 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1701 → 1696 (-5) | 57 / 24 / 19 % |
| 1964/65 | 1965/03/28 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1699 → 1711 (+12) | 3 - 0 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1677 → 1665 (-12) | 49 / 27 / 24 % |
| 1964/65 | 1964/11/29 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1627 → 1625 (-2) | 3 - 3 | Sint-Truidense VV1674 → 1676 (+2) | 41 / 29 / 30 % |
| 1963/64 | 1964/01/05 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1618 → 1633 (+15) | 4 - 0 | Sint-Truidense VV1652 → 1637 (-15) | 42 / 29 / 29 % |
| 1963/64 | 1963/09/08 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1709 → 1705 (-4) | 1 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1670 → 1674 (+4) | 51 / 26 / 23 % |
| 1962/63 | 1963/06/02 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1678 → 1676 (-2) | 1 - 1 | Sint-Truidense VV1702 → 1704 (+2) | 43 / 28 / 28 % |
| 1962/63 | 1962/12/23 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1709 → 1706 (-3) | 1 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1714 → 1717 (+3) | 46 / 28 / 26 % |
| 1961/62 | 1962/02/11 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1688 → 1685 (-3) | 2 - 2 | Sint-Truidense VV1680 → 1683 (+3) | 47 / 28 / 25 % |
| 1961/62 | 1961/10/29 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1683 → 1669 (-14) | 1 - 2 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1654 → 1668 (+14) | 50 / 27 / 24 % |
| 1960/61 | 1961/03/12 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1618 → 1630 (+12) | 2 - 0 | Sint-Truidense VV1637 → 1625 (-12) | 44 / 28 / 28 % |
| 1960/61 | 1961/03/05 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1623 → 1637 (+14) | 4 - 0 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1632 → 1618 (-14) | 45 / 28 / 27 % |
| 1959/60 | 1960/02/14 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV (as FC Brugeois)1524 → 1533 (+9) | 3 - 2 | Sint-Truidense VV1605 → 1596 (-9) | 37 / 29 / 33 % |
| 1959/60 | 1959/10/25 | Eerste Klasse A![]() |
Sint-Truidense VV1569 → 1574 (+5) | 2 - 1 | Club Brugge KV (as FC Brugeois)1477 → 1472 (-5) | 57 / 24 / 19 % |
