71% home win
18% draw
11% away win
Head-to-head before 2014/12/07
12Club Brugge KV
5draws
8SV Zulte Waregem
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Club Brugge KV | ⌀ SV Zulte Waregem | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 25 | 12 | 5 | 8 | 42:34 | 1844 | 1723 | -1 | -34 |
Eerste Klasse A![]() |
25 | 12 | 5 | 8 | 42:34 | 1844 | 1723 | -1 | -34 |
Rating comparison
Club Brugge KVSV Zulte Waregem
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2014/15 | 2014/08/10 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1803 → 1804 (+1) | 1 - 1 | Club Brugge KV1929 → 1928 (-1) | 33 / 29 / 38 % |
| 2013/14 | 2014/05/18 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1894 → 1902 (+8) | 2 - 0 | SV Zulte Waregem1830 → 1822 (-8) | 54 / 25 / 21 % |
| 2013/14 | 2014/04/12 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1843 → 1852 (+9) | 2 - 1 | Club Brugge KV1898 → 1889 (-9) | 40 / 29 / 31 % |
| 2013/14 | 2014/03/08 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1808 → 1808 (0) | 1 - 1 | Club Brugge KV1899 → 1899 (0) | 36 / 29 / 34 % |
| 2013/14 | 2013/08/11 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1885 → 1881 (-4) | 1 - 1 | SV Zulte Waregem1822 → 1826 (+4) | 54 / 25 / 21 % |
| 2012/13 | 2013/05/16 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1817 → 1834 (+17) | 5 - 2 | Club Brugge KV1904 → 1887 (-17) | 37 / 29 / 34 % |
| 2012/13 | 2013/04/18 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1865 → 1851 (-14) | 3 - 4 | SV Zulte Waregem1808 → 1822 (+14) | 53 / 26 / 21 % |
| 2012/13 | 2013/03/09 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1820 → 1808 (-12) | 1 - 2 | Club Brugge KV1843 → 1855 (+12) | 44 / 28 / 28 % |
| 2012/13 | 2012/11/04 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1853 → 1837 (-16) | 0 - 1 | SV Zulte Waregem1728 → 1744 (+16) | 61 / 22 / 17 % |
| 2011/12 | 2011/12/26 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1862 → 1865 (+3) | 1 - 0 | SV Zulte Waregem1633 → 1630 (-3) | 72 / 18 / 11 % |
| 2011/12 | 2011/08/21 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1700 → 1701 (+1) | 1 - 1 | Club Brugge KV1851 → 1850 (-1) | 30 / 29 / 41 % |
| 2010/11 | 2011/02/12 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1803 → 1811 (+8) | 2 - 0 | SV Zulte Waregem1713 → 1705 (-8) | 57 / 24 / 19 % |
| 2010/11 | 2010/10/15 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1702 → 1692 (-10) | 2 - 3 | Club Brugge KV1813 → 1823 (+10) | 34 / 29 / 36 % |
| 2009/10 | 2010/05/05 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1828 → 1836 (+8) | 3 - 0 | SV Zulte Waregem1729 → 1721 (-8) | 58 / 24 / 18 % |
| 2009/10 | 2010/04/14 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1701 → 1719 (+18) | 2 - 0 | Club Brugge KV1863 → 1845 (-18) | 29 / 29 / 42 % |
| 2009/10 | 2010/02/07 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1757 → 1756 (-1) | 1 - 1 | Club Brugge KV1817 → 1818 (+1) | 39 / 29 / 31 % |
| 2009/10 | 2009/09/23 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1750 → 1760 (+10) | 3 - 1 | SV Zulte Waregem1717 → 1707 (-10) | 50 / 27 / 23 % |
| 2008/09 | 2009/01/25 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1669 → 1684 (+15) | 3 - 1 | Club Brugge KV1761 → 1746 (-15) | 36 / 29 / 34 % |
| 2008/09 | 2008/10/29 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1809 → 1815 (+6) | 2 - 0 | SV Zulte Waregem1664 → 1658 (-6) | 63 / 21 / 15 % |
| 2007/08 | 2008/04/05 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1634 → 1624 (-10) | 2 - 3 | Club Brugge KV1745 → 1755 (+10) | 34 / 29 / 36 % |
| 2007/08 | 2007/11/03 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1807 → 1810 (+3) | 1 - 0 | SV Zulte Waregem1617 → 1614 (-3) | 68 / 19 / 13 % |
| 2006/07 | 2007/04/28 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1621 → 1632 (+11) | 2 - 1 | Club Brugge KV1773 → 1762 (-11) | 30 / 29 / 41 % |
| 2006/07 | 2006/11/26 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1865 → 1871 (+6) | 4 - 1 | SV Zulte Waregem1695 → 1689 (-6) | 66 / 20 / 14 % |
| 2005/06 | 2006/04/07 | Eerste Klasse A![]() |
Club Brugge KV1845 → 1848 (+3) | 2 - 1 | SV Zulte Waregem1652 → 1649 (-3) | 68 / 19 / 13 % |
| 2005/06 | 2005/11/06 | Eerste Klasse A![]() |
SV Zulte Waregem1592 → 1608 (+16) | 2 - 1 | Club Brugge KV1928 → 1912 (-16) | 16 / 22 / 62 % |
