46% home win
28% draw
26% away win
Head-to-head before 2017/04/14
7Os Belenenses
18draws
6GD Estoril
| Competition | P | W | D | L | Goals | ⌀ Os Belenenses | ⌀ GD Estoril | ⌀ Elo | ∑ Elo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Total | 31 | 7 | 18 | 6 | 32:29 | 1683 | 1643 | -1 | -18 |
Primeira Liga![]() |
25 | 7 | 14 | 4 | 26:21 | 1709 | 1655 | 0 | +1 |
Segunda Liga![]() |
4 | 0 | 2 | 2 | 3:5 | 1547 | 1547 | -5 | -20 |
Portugal Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2:2 | 1639 | 1581 | -4 | -4 |
Portugal League Cup![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1634 | 1806 | +5 | +5 |
Rating comparison
Os BelenensesGD Estoril
Previous meetings
| Season | Date | Competition | Home | Result | Away | Probabilities |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016/17 | 2016/12/04 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1731 → 1727 (-4) | 1 - 1 | Os Belenenses1694 → 1698 (+4) | 51 / 26 / 23 % |
| 2015/16 | 2016/05/14 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1689 → 1698 (+9) | 2 - 1 | GD Estoril1751 → 1742 (-9) | 39 / 29 / 32 % |
| 2015/16 | 2016/01/10 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1707 → 1717 (+10) | 2 - 0 | Os Belenenses1698 → 1688 (-10) | 47 / 27 / 25 % |
| 2014/15 | 2015/03/14 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1697 → 1695 (-2) | 2 - 2 | GD Estoril1726 → 1728 (+2) | 43 / 29 / 29 % |
| 2014/15 | 2014/10/26 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1784 → 1768 (-16) | 1 - 2 | Os Belenenses1650 → 1666 (+16) | 62 / 22 / 16 % |
| 2013/14 | 2014/05/04 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1839 → 1832 (-7) | 1 - 1 | Os Belenenses1631 → 1638 (+7) | 70 / 19 / 12 % |
| 2013/14 | 2014/01/16 | Portugal League Cup![]() |
GD Estoril1806 → 1801 (-5) | 1 - 1 | Os Belenenses1634 → 1639 (+5) | 66 / 20 / 14 % |
| 2013/14 | 2013/12/22 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1641 → 1643 (+2) | 0 - 0 | GD Estoril1805 → 1803 (-2) | 29 / 29 / 42 % |
| 2011/12 | 2012/03/25 | Segunda Liga![]() |
Os Belenenses1527 → 1527 (0) | 2 - 2 | GD Estoril1638 → 1638 (0) | 34 / 29 / 36 % |
| 2011/12 | 2011/11/05 | Segunda Liga![]() |
GD Estoril1531 → 1539 (+8) | 1 - 0 | Os Belenenses1565 → 1557 (-8) | 42 / 29 / 29 % |
| 2010/11 | 2011/05/29 | Segunda Liga![]() |
Os Belenenses1543 → 1529 (-14) | 0 - 1 | GD Estoril1513 → 1527 (+14) | 50 / 27 / 24 % |
| 2010/11 | 2011/01/22 | Segunda Liga![]() |
GD Estoril1506 → 1504 (-2) | 1 - 1 | Os Belenenses1553 → 1555 (+2) | 41 / 29 / 30 % |
| 2004/05 | 2005/02/11 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1662 → 1671 (+9) | 3 - 0 | GD Estoril1581 → 1572 (-9) | 56 / 25 / 20 % |
| 2004/05 | 2004/09/27 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1590 → 1599 (+9) | 1 - 0 | Os Belenenses1649 → 1640 (-9) | 40 / 29 / 31 % |
| 2003/04 | 2004/02/11 | Portugal Cup![]() |
Os Belenenses1639 → 1635 (-4) | 2 - 2 | GD Estoril1581 → 1585 (+4) | 53 / 26 / 21 % |
| 1993/94 | 1994/04/10 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1648 → 1652 (+4) | 1 - 0 | GD Estoril1530 → 1526 (-4) | 60 / 23 / 17 % |
| 1993/94 | 1993/10/31 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1593 → 1602 (+9) | 1 - 0 | Os Belenenses1663 → 1654 (-9) | 38 / 29 / 32 % |
| 1992/93 | 1993/03/14 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1660 → 1655 (-5) | 0 - 0 | GD Estoril1586 → 1591 (+5) | 55 / 25 / 20 % |
| 1992/93 | 1992/10/04 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1603 → 1602 (-1) | 1 - 1 | Os Belenenses1677 → 1678 (+1) | 38 / 29 / 33 % |
| 1981/82 | 1982/04/19 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1593 → 1601 (+8) | 2 - 1 | GD Estoril1609 → 1601 (-8) | 44 / 28 / 27 % |
| 1981/82 | 1982/01/04 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1611 → 1609 (-2) | 1 - 1 | Os Belenenses1651 → 1653 (+2) | 42 / 29 / 30 % |
| 1979/80 | 1980/06/01 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1728 → 1712 (-16) | 1 - 2 | GD Estoril1587 → 1603 (+16) | 63 / 22 / 16 % |
| 1979/80 | 1980/01/06 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1635 → 1636 (+1) | 1 - 1 | Os Belenenses1754 → 1753 (-1) | 33 / 29 / 37 % |
| 1978/79 | 1979/06/10 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1656 → 1655 (-1) | 0 - 0 | Os Belenenses1706 → 1707 (+1) | 41 / 29 / 30 % |
| 1978/79 | 1978/12/23 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1761 → 1755 (-6) | 1 - 1 | GD Estoril1643 → 1649 (+6) | 60 / 23 / 17 % |
| 1977/78 | 1978/04/02 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1784 → 1777 (-7) | 0 - 0 | GD Estoril1605 → 1612 (+7) | 67 / 20 / 13 % |
| 1977/78 | 1977/10/23 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1650 → 1640 (-10) | 1 - 2 | Os Belenenses1747 → 1757 (+10) | 36 / 29 / 35 % |
| 1976/77 | 1977/02/06 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1656 → 1657 (+1) | 1 - 1 | Os Belenenses1797 → 1796 (-1) | 31 / 29 / 40 % |
| 1976/77 | 1976/09/12 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1843 → 1836 (-7) | 1 - 1 | GD Estoril1651 → 1658 (+7) | 68 / 19 / 13 % |
| 1975/76 | 1976/05/30 | Primeira Liga![]() |
GD Estoril1626 → 1629 (+3) | 1 - 1 | Os Belenenses1848 → 1845 (-3) | 24 / 27 / 49 % |
| 1975/76 | 1976/01/04 | Primeira Liga![]() |
Os Belenenses1847 → 1851 (+4) | 2 - 0 | GD Estoril1615 → 1611 (-4) | 72 / 17 / 11 % |
